Květen 2011

VV

30. května 2011 v 13:29 | Izzie |  Výlevy mého nepochopitelného mozku
Ahojky darlings,

máme výtvarku, ale já se chtěla "ulejt" a tak jsem se přihlásila, že budu pracovat na práci. Tak zatím ahoj. Musím pa lidičky

Sims3, herbář, sezení na knížkách, nuda a moje pestrá sobota :)

28. května 2011 v 22:59 | Izzie |  Výlevy mého nepochopitelného mozku
Ahojky,

no dnešek - celkem fajn.

ráno jsem hrála simíky, až do asi čtyřech, pak jsem se kouknula na face a opět si zaplnula simíky, mezitím jsem si parkrát zavolala s mým nejmilejším člověkem na zemi - babičkou. Potom přišla matička z práce a dohodnula se na radu mé drahé babičky aby mi teta, milovnice kytek všeho druhu, pomohla s herbářem, takže jsem ještě celá zasimíkovaná a právě lížící nanuka, bežela v sedm hodin asi půl kilometru k tetě -aspoň,l že ne víc - a sestřence, které už mi nazbírali pár plevelů do herbáře. takže jsem tam asi hodinu a půl u nic na terase za toho velice chladného počasí a já v tilku třesoucí zimou a oni hezky v mikině, hledali názvy včech těch kytek, asi před hodinou a něco jsem přišla domu a hned si ty kytky vložila do knížek, pořádně tateškala a už lisuju? a jak? mám ty knížky na židli a sedim na nich :D no aspoň budou dobře vylysovaný - snad :)
Jinak bolej mě hrozně záda, ale jinak žiju. Mám hezký výhled jako nikdy jindy - no jo žvot mi nenadělil velikost nad 150 cm - ale jinak mi je třináct :)Fotky vzniknuté před pár minutama :), doufám, že se líví jak článek tak fotka :)

Paní po hodině seděni mě nebolí ani tak záda, jako spíš za**k :)
Mějte se sladce darlings and sweets dreams =D

Ach jo, miluju život víkendu kdy můžu bejt vzhůru jak dlouho chci :D
miluju život víkendu a noci, kdy je na facebooku nejvíc lidí

nesnáším život noci, kdy je na blog.cz nejmíň lidí :D

Možná, že přidám ještě nějaké mé fotky :D

Dívám se kolem sebe ..

27. května 2011 v 21:10 | Izzie
Drahoušci, ahojky

psala jsem slohovku a musím uznat, že se mi cážně nepovadla, a to myslím opravdu nepovedla. Dostala jsem dvojku, ale to je přeci jenom moje klasika. Uznávám, že tentokrát jsem si ji opravdu zasloužila. Opravdu jsem tam pořád opakovala ukazovací zájmena (ten, ta to, ti ...) a to opravdu mockrát.
ne vážne, třídní mi to tam i napsala. Takže zkusim to příště běz nic, i když vážne nevim, jak jinak vázat větu. Realy. Ale dost okecávaní, pusťe se do čtení, pokud vám nevadí nepovedeniost a naporosté ameterství :(

Je to všude, i když se dívám na ulici, ve městě nebo jen ve vesnici. Vždy je to stejné. Na jedné straně jsou tu ti bohatí, ti co mají peníze, ale třeba to ani není jejich zásluhou. Jejich otec měl firmu a oni ji zdědili, nebo byli normální lidé, ale opět něco zdědili. Někdy, ale to je podle mě v měnšině těchto příběhů, mají jen dobré vzdělání, dobrou práci. Ale i na to dobré vzdělání musí mít peníze.
A pak je tu druhá a třetí strana. Druhá strana, je ta, že jsou tu ti normální lidé. Mají, ale zároveň nemají peníze. Nic nedluží, ale nemají na rozhazování. Jsou to většiou hodní lidé, pokud to teda není otec alkoholik a matka bůh ví kde. Jsou to.. prostě normální lidé.
A nakonec je to očividně ta další třetí strana. Chudí lidé. Ano v dněšní době už si za to většina může sama, i když já jsme na jejich straně o některých rodinách si to myslím. Samozřejmě když utracejí jejich rodiče pouze za alkohol a cigarety, rodiče jsou bez zaměstnátí a ještě bijou děti, tak to není moc dobrý případ.
Ale samozřejmě lidé jsou různí, někteří hodní a někteří zlí. A pokud rodiče té rodiny mají vystudovanou střední školu a někdy i s maturitou, jen nemají žádnou praxi a nebo špatnou pověst, je to pro ně těžké. Ještě dluží bance, protože se stěhovali nebo předělávali byt a je to tuplem těžké.
Ale oni musí chtít, jít za svým snem, stejně jako já. Ale to je zase ta otázka, Co já o tom můžu vědět? Jsem jen dítě, dítě co píše tuto slohovky aby nedostalo pětku, nebo jen proto, že nechce propadnout z češtiny. Já nevím, ani na tuto otázku si nedokážu odpovědět, ale tato je ohodně lehčí než ta první.
Proč je svět tak nesparvedlivý, jen proto že někdo nemá štěstí? Co jsme to za lidi, že nevidíme ty rozdíly mezi námi, rozdíly, že existuje někdo kdo potřebuje naši pomoc, naše zastání? Proč jsme takoví?
Ano to ej právě ta otázka, na kterou neznám odpověď, proč?

--------

No snad se vám slohovka líbila alespoň trošičku, jinak mějte se úžasně.

Ahojky.

Ps- Jinak byla jsem ráda, i zatu dvojku, aby jste si nemyslela, že jsem nějaká šprtka brečim nad nepovedeným slohem :)

slohovka co by bylo kdyby a dívám se kolem sebe

25. května 2011 v 21:15 | Izzie |  Výlevy mého nepochopitelného mozku
páni, dneska jsem za den napsala dvě slohovky. to je super, jedna na téma: Co by bylo kdyby... neboli téma kdyby existovali nadpřirození tvorové a druhá na téma Dívám se kolem sebe na mé oblíbené téma peníze a nespravdelivist v Čechách, no snad to zaujme i třídní.

Vůbec sjem nevěděla o čem jiném psát. Zítra nebo pozítří ty slohovky přidám, nebo alespoň až je budu mít oznámkovaný :)
zatím papa lidičky, dneska jen krátký článek :)

Páni... smekám koubouk :)

23. května 2011 v 17:30 | Izzie |  Výlevy mého nepochopitelného mozku
Ahojky lidičky,

dkeska jsem zjistila, že Božena němcová byla vážně chytrý člověk. Dobře to jsem už věděla, ale dneska mi došlo, že máme v lecčem podobný názor, stejne jako s Nerudou.
Ano jeden z nás neodsuzuje chudé lidi, dobře je to celkem divná spojitost, ale i ta tu je.

Víte a to, že je božena Němcový vážně chytrájsme sice vědělaa, ale teprva dneska jsem byla celkem donucena přečíst si její povídku V zámku a podzámčí, a proto sjem to zjistila. Jak už jsem psala v minulém článku, nejsme sice chudý, ale rozhodne nejsme ti, co mají na rozhazování.

Proto souzním s Nerudou a Božkou a určitě i nekterýma dalšíma prozaikama i lidma, co píšou tyto příběhy, nebo i jeden příběh, který je o někom chudým, ale přitom hodným, nebo o problémech a rozdíly mezi temi chudými a bohatými, copak je to nějaké lepší, když má člověk značkové triko za tisícovku nebo uplně to samé, nebo i jiné, od číňanů, nebo prostě z normálního obchodu.

Copak jsou ty lidé lepší, jen protože jejich rodičové si vydělávaji víc peněz.
Já jsemn prostě na tý straně těch "chudých" a "málocení" - i když je zase nechci odsuzovat - ty co jsou bohtý, ale jen ti co to davají hodně najevo

Život je tak .. složitej, únavnej, úžasnej?? No já nevim

22. května 2011 v 17:19 | Izzie |  Výlevy mého nepochopitelného mozku
Jo život, co je to vlastně život? Dobře vím to, zase tak blbá nejsem, ale... jo ale!

Vždyť přecik, život máme míz "za odměnu", narodili jsme se jako lidé, umíme mluvit - dobře zvířata dejme tomu atky umí mluvit - a jsme chytří - dobře nějací zvířata jsouc hytřejší jak my - ale tak prostě dost odbočování, jsme vyvynutý oproti zvířecí rase - no třeba od berušek určite, i když s nějakýma čínskýma potvorama? to už bych si tak jistá nebyla :).

Ale tak je mi jasný, že život je boj a stojí za to, ale někdy mě opravdu leze na nervy.


Ne že bych se někdy pokoušela podřezet, opravdu, jsem proti tomu a to vždycky jsme byla, jsem a budu, ale přišlo mi, že se to hodí

Vždycky není život perfektní, a mám s tím jisté zkušenosti. neříkám, že zrovna dneska, ale tak, všechno mě dostalo včera. byli jsme na návštěve u - no to je vlastně jedno - a ty si proskleli terasu a jen tak mimochodem prohodili, že to byl "jen" za sto (tisíc samozořejmě) a na mě to dolehlo. My, kteří sice enjsme chudí, ale rozhodně ne ty bohatí co je pro ně dejem tomu pět ticíc málo, dejme tomu, že třeba i jen tisícovka.
Opravdu to není málo, možná si tre´d někdo řekně, že jsme chudí a jak si můžu myslet, že je ta tísícovka hodně, ale opravdu si to myslím.

Vždyť za tisícovku, už si toho koupíte celkem hodně, pokud teda nenakupujete ve značkovym, kde vám ta tísícovka ani nestačí. ale tak to už je o člověkovi samotném. Já ve značkovym ankupovala jednou a ještě to ani nebyla pořádná značka, i když nevím no, možná vícekrát, ale to už musí opravdu být a bych se zašla podívat jinam než do mého úžasného obchudu HIT (což upozorňuji, nejsou čínani) nebo do TESCA, což sice nevím, ejstli sjou číňani, ale je mi mi to v celku jedno, vážně.

Takže to ej asi tak všechno, a nezděste se, nejsem žádná stará bába, nebo ta, co nemá ani na učebnice, ale zase neejsem taková abych tozhazovala peníze, ještě k tomu peníze rodičů


-----------

Možná, že dneska ještě něco přidám, vaše stará dobrá Izzie

Dívá Bára :)))

21. května 2011 v 18:40 | Izzie
Divá Bára, aneb Božena němcová - povinná četba na naší škole pro sedmé třídyy. Včera jsem uspěšně tuto povídku přečetla a dneska ji nějak neúspěšně píši do čtenářského deníku.

ale abych odbočila, píšu na blog abych si od Divé báry a vůbec od boženy němcový, co by prozaičky z roku raz dva mé nejoblíbenější. Ok, ani nevím proč píšu na blog, když nemám o čem, asi jednoduše řečeno, mě to baví.
Sice jsem napsala jen nějakých púět řádku, ale tak no, upřímjně řečeno, musím dodělat božku a ještě přečíst otu blbce :)

Povídka z nudy - název jsme nevymyslela

20. května 2011 v 8:44 | Izzie |  Krátké příběhy
Otevřela jsem oči, které mě nesnesitelně pálily. Co to je? Na krku jsem cítila krev, krev která mi ztékala po celém těle. Chtěla jsem vstát, ale nešlo to.
Co to sakra je? Co?
Chtěla jsem se posadit, ale nemohla jsem se pohnout, teprve teď jsem si všimla toho faktu, že neležím na posteli, a ta krev neteče od tepny na krku.
Opět jsem si připadala zranitelně. I když jsem nikdy nebyla člověkem, cítíla jsem se tak. Nevěděla jsem, jestli je to opravdu ono, ale myslím, že ano.
Asi bych měla přesat uvažovat.
Ještě jednou jsem se snažila posadit. Ale opět to nešlo.
Právě teď jsem si všimla, že je přeze mě nějaký hadr, ale bála jsem se ho odklopit. Neměla jsem na to ani sílu.
Přeci jen jsme to udělala. Ale neměla jsem.
Viděla jsem, jak mi trčí kůl ze srdce, to poznání, že do dvanácti hodin zemřu, bylo nesnesitelné.
Vždycky jsem doufala, nebo alespoň od té doby co jsme ho piznala, jsem doufala v to, že umřu milovaná, jenže kvůli tomu, že jsem ho od sebe odehnala mě zabili. Tak jak to, že žiju?
Jsem upírka, uvědomila jsem si. To, co mě uklidňovalo, je to, že možná nemřu až za dvanáct hodin, přeci jen už tu nějak dobu ležím.
Zavřela jsem oči, začala znovu dýcaht a po chvilce usnula.

------
Opravdu, už teď nemám ani ponětí co sjem psala, Všechno jsme si vymýšlela, takže pokud to endává smysl, tak se omouvám.

Izzie a její výmysly

Kusovka 0.001

20. května 2011 v 8:19 | Izzie |  Kusovky

Myslím, že je moc povědomá. pokud jsem ji zkopírovala z nějakého blogu, omouvám se , hledám přes google obrázky :)

Vaše Izzie

Informatika

20. května 2011 v 8:17 | Izzie |  Výlevy mého nepochopitelného mozku
Informatika .... výkěv konce dvacátého a začátku 21. století
Ano tento výkěv právě mám, a teďkon na informatice děláme nějaký scénáře ale naše skupina, i když jsem 5 týdnu chyběla, už scénář má a já nevim jaký, no super. A učitel se rozhodl, že mě bude známkovat a ty exoti z naší skupiny mi ani nechtějí říct, kde ten scébář nájdu, vlatně ani nevěděli, že jsem s nimi ve skupině, žůžo. fakt že jo.

No abych pravdu řekla, nemám v oblibě výše zmiňovaný předmět, jinde na školách vetšinou volitelný, u nás povinný. Ale to odbočuju, mám asi půl hodiny tak z nudu napíšu nějaký příběh, možná! ;D