Dívám se kolem sebe ..

27. května 2011 v 21:10 | Izzie
Drahoušci, ahojky

psala jsem slohovku a musím uznat, že se mi cážně nepovadla, a to myslím opravdu nepovedla. Dostala jsem dvojku, ale to je přeci jenom moje klasika. Uznávám, že tentokrát jsem si ji opravdu zasloužila. Opravdu jsem tam pořád opakovala ukazovací zájmena (ten, ta to, ti ...) a to opravdu mockrát.
ne vážne, třídní mi to tam i napsala. Takže zkusim to příště běz nic, i když vážne nevim, jak jinak vázat větu. Realy. Ale dost okecávaní, pusťe se do čtení, pokud vám nevadí nepovedeniost a naporosté ameterství :(

Je to všude, i když se dívám na ulici, ve městě nebo jen ve vesnici. Vždy je to stejné. Na jedné straně jsou tu ti bohatí, ti co mají peníze, ale třeba to ani není jejich zásluhou. Jejich otec měl firmu a oni ji zdědili, nebo byli normální lidé, ale opět něco zdědili. Někdy, ale to je podle mě v měnšině těchto příběhů, mají jen dobré vzdělání, dobrou práci. Ale i na to dobré vzdělání musí mít peníze.
A pak je tu druhá a třetí strana. Druhá strana, je ta, že jsou tu ti normální lidé. Mají, ale zároveň nemají peníze. Nic nedluží, ale nemají na rozhazování. Jsou to většiou hodní lidé, pokud to teda není otec alkoholik a matka bůh ví kde. Jsou to.. prostě normální lidé.
A nakonec je to očividně ta další třetí strana. Chudí lidé. Ano v dněšní době už si za to většina může sama, i když já jsme na jejich straně o některých rodinách si to myslím. Samozřejmě když utracejí jejich rodiče pouze za alkohol a cigarety, rodiče jsou bez zaměstnátí a ještě bijou děti, tak to není moc dobrý případ.
Ale samozřejmě lidé jsou různí, někteří hodní a někteří zlí. A pokud rodiče té rodiny mají vystudovanou střední školu a někdy i s maturitou, jen nemají žádnou praxi a nebo špatnou pověst, je to pro ně těžké. Ještě dluží bance, protože se stěhovali nebo předělávali byt a je to tuplem těžké.
Ale oni musí chtít, jít za svým snem, stejně jako já. Ale to je zase ta otázka, Co já o tom můžu vědět? Jsem jen dítě, dítě co píše tuto slohovky aby nedostalo pětku, nebo jen proto, že nechce propadnout z češtiny. Já nevím, ani na tuto otázku si nedokážu odpovědět, ale tato je ohodně lehčí než ta první.
Proč je svět tak nesparvedlivý, jen proto že někdo nemá štěstí? Co jsme to za lidi, že nevidíme ty rozdíly mezi námi, rozdíly, že existuje někdo kdo potřebuje naši pomoc, naše zastání? Proč jsme takoví?
Ano to ej právě ta otázka, na kterou neznám odpověď, proč?

--------

No snad se vám slohovka líbila alespoň trošičku, jinak mějte se úžasně.

Ahojky.

Ps- Jinak byla jsem ráda, i zatu dvojku, aby jste si nemyslela, že jsem nějaká šprtka brečim nad nepovedeným slohem :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.