Povídka - Příběh Carylon - Štěstí přijde zítra

20. května 2011 v 7:19 | Izzie |  Krátké příběhy
nevšímejte si chyb, psaní mě baví,a le na chyby a hrubky opravdu nekoukám. Tajže pusťe se do čtení, z téhle slohovky jsme sice dostala za dva, ale mě, mojí máme i babičce se líbila, takže nevím přoč ne i třídní.

Téma bylo: Štěstí přijde zítra

Štěstí přijde zítra
Šla po ulici osvětlenou pouličními lampami a kde každou minutu i teď v pozdních hodinách projelo nějaké auto. I když měla skvělé upíří reflexy a nikdy nepromrznoucí kůži, byla ji zima a její oči neviděly tak dokonale jako jindy.
Snažila se nemyslet na tu obrovskou bolest, jenž ji neustále zpomalovala, na tu bodavou bolest ve zlomené ruce, která ji nutila zastavovat, sednout si na nejbližší zídku a odpočívat.
A potom samozřejmě ta očividná díra v srdci, tížení svědomí a vědomost toho, že se s ním pohádala naprosto bezdůvodně, ale copak mu mohla říci na jaký rituál ji potřebujou.
Že ji chtějí zabít jen aby mohl povstat její vlastní strýc, strýc který ji a její rodinu odsoudil k smrti. Utekla, ale sama a teď ji potřebovali, potřebovali její smrt, její krev, aby zachránili prvního upíra v historii. Po více jak tisíci letech ji našli a ona do toho zatáhla jeho.
Posadila se na nejbližší zídku a pak ho zahlédla, blížil se k ní. S černými vlasy, zelenými oči, dokonalým a upraveným oblečení a hlavně vším bez krve. Než došel k ní, pozorvala ho. Posadil se a vzal ji do nářučí.
Přitiskla se k němu, ale ji část, ta silnější upíří část, ji nutila natáhnout se k té tepně na krku, ve které prudila krve, krev která by ji zbavila bolesti. Ale nemohla to udělat, zvětšila by tím tu palčivou bolest.
Veděla, že s ním i když je to jen člověk, přežije déle. Nevěděla jestli je to zrovna výhra, ale bylo ji jasné, že radši zemře milovaná, než sama a opuštěná.
Oba věděli, že jsou na útěku před hordnou krvelačných upírů, kteří prahnou po Carylen a krvi, ale jejich vzájemné porozumění je nutilo jít dál. Oni to přežijí a byli si jistí, že zítra bude lépe, že štěstí přijde zítra.


-----------

Originální název je Příběh Carylon a je to část "knížky" kterou se chystám zvěřejnit, ale neodala jsme a tak jsem sem dala tuto neoficiální část. ;)

není to moc dlouhé, tak snad se to bude líbit :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ketty | Web | 20. května 2011 v 7:26 | Reagovat

Máš mooc pěkný blog =o))

2 Jajika | Web | 20. května 2011 v 7:27 | Reagovat

to je super úžo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.