Jak jinak že?

3. září 2012 v 20:10 | Izzie |  Výlevy mého nepochopitelného mozku

Jak jinak že?, proč tohle, proč tenhle článek, proč tohle téma.
Možná asi proto, že je mi sympatické.Poslední dobou si opravdu připadám dospělá, dobře možná né úplně dospěle, ale abych pravdu řekla, nikdy jsem nebyla v takové té bláznivé pubertě, nikdy jsem nezkoušela kouřit a nic podobného.
Tak sakra proč?
Proč holka, která ani nebyla v pubertě - a její čtrnáct - si připadá dospěle?
Snad možná právě proto.
Nezažila jsem si takové ty koňské léta, vlastně ano. Před rokem a to asi pět týdnu, kdy jsem se nechala strhnout davem a opičila se po nich.
Jo, to vážně neznačí o dospělosti, jako hodně mých vlastností-záležitostí-fantasmagorií.

Řekla bych, ale že když si připadám dospěle, nebo si alespoň nepřipadám jako (a taky doufám nejsem) nějaký pubertální výrostek, jsem spíše v nějakých věcech ještě takové to dítě.
Znáte to ne?
Představy, že bude bohatí, budete mít vilu na všech možných i nemožných místech, budete vlastnit vlastní ostrov, natočíte film, vydáte knížku a právě pro teď je to být šéfredaktorkou.
Ano ano, čtete dobře.
Já, ubohá pisatelka tohoto blogu, na který nikdo nechodí, skrývaná "spisovatelka" chce být šéfredaktorku teď ještě neexistujícího časopisu, i když ví, že nic takové nebude a i kdyby bylo, rozhodně to nebude ona - čili já.
Ale to už asi zase odbočuji co?
Dospělost...
V čem vlastně dospělost je?
V pití alkoholu, kalení na takzvaných "kalbách", hulení a nevím čím ještě.
Pro mě je tohle všechno naprosto vzdálená a zároveň docela blízká věc.
Setkávám se s ní každý den - mimo prázdnin - kdy poslouchám své o několik měsíců starší spolužáku, kteří jsou v tomhle velice schopní a myslí si, že jsou ti nejdospělejší.
Ale taky naprosto vzdálená a naprosto nedosažitelná věc. Nikdy mě nic podobného nelákalo a myslím, doufám, že ani lákat nebude. Nebyla bych to prostě já.
Já osobně, jak už jsme asi jednou psala, si myslím, že je to naprosto obráceně.
Člověk, který má dětské představy, věří na pravou lásku, šťastné konce, nesplnitelné přání, skrytou identitu, napůl zmatenou duši a kouká na pohádky, má pořád blíže k dospělosti než tihleti, s prominutím, paka.

Vaše milovaná autorka
Izzie - Týnuše 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ponyclubnejclub | E-mail | Web | 3. září 2012 v 20:10 | Reagovat
2 Peetie | Web | 3. září 2012 v 20:19 | Reagovat

Pekný článok. Puberta možno ešte dorazí - máš len 14 rokov. Času a času. :-) Ale som rada, že zastávaš takýto názor, myslím čo sa týka tých zlozvykov "dospelých".

3 Adél | Web | 3. září 2012 v 20:22 | Reagovat

Pěkný článek, někdy na tom jsem podobně, máš krásný desing :)

4 Láša | Web | 3. září 2012 v 21:25 | Reagovat

Promiň, ale ve 14 se puberta v pravém rázu jen tak nedostaví.. Ty nejlepší léta strávená na fesťácích. Léta plná sexu a alkoholu tě teprve čekají..

Vím že tu bud asi jedinej negativní komentátor, ale co. To je mi fu(c)k!

Já si myslím že každej ,,dospělej" co to někam dotáhl a není namyšlenej magor, naždy v sobě zachoval velkou část dítěte.

Mě táhne na ,,plnoletost" a stejně se cítím pořád na 16. letého. Chci navždy zůstat v tomdle zlatém pubertálním věku. Ale máš pravdu, ,,Kalením na kalbách a hulením" se dospělost opravdu neprojevuje. Ta se dostaví až s následky tohodle, Teprv vyspělí člověk ví kdy má míru, jak se dostane domů, A hlavně si an to sám vydělá. Dospělost je především v tom že se dokáže postarat sám o sebe a ještě případně o další...

A k tomu že si připadáš ,,stará" proto že si čteš novinny, a posloucháš zprávy, mám pro tebe jednu zajímavou zprávu. Zprávy vedou buď korporace či stát,k terý chtěj jen senzaci a nepustěj kompromitující materiály. a Novin se to týká taky. Jediný nezávislý zdroj je internet, ale s tím se musíš umět vypořádat, protože tam zase může napsat kdokoliv. Proto je důležité čerpat z více míst..

PS: v tvém věku jsem si myslel něco podobného (i když ve 14 jsem se začal ,,měnit" z naivního dítěte..) A doufám že jako mnozý z toho vyrosteš..

Přeji příjemný večer..

5 S. | Web | 5. září 2012 v 19:39 | Reagovat

hele já mám ségru, který je osumnáct a v životě zkoušela jednou kouřit, nepije skoro vůbec a stejně se chová dospěle - tim, jak mluví a myslí a právěže i možná tim, že je tak rozumná a nedělá nic z výše zmíněnejch věcí :)

lidi, co si myslej, že dospělost je jenom v nějakym chlastu atd bych nejradši někam vyslala.. to že se někdo umí bavit jinak ještě neznamená, že je míň dospělej.. takže si z toho nic nedělej :)

mně je patnáct, nejsem o nic starší než ty.. jo kouřila jsem, pila jsem.. i hulila, ale rozhodně si kvuli tomu nepřipadám dospělá a za to kouření se spíš stydim a jsem ráda, že už nekouřim :)

je super, že je někdo "nezkaženej", tak se hlavně nenech zviklat, jestli tě to fakt neláká a nedělej nic co nechceš, jenom abys byla jako ostatní ;-)

6 Nikka ♥ | Web | 6. září 2012 v 15:04 | Reagovat

Já jsem nikdy nekouřila a nelituju toho :) Maximálně tak alkohol, ale sním jsem to nikdy nepřehnala :) Jinak  pokud jsi lezla na stromy, jsi na tom ještě dobře, znám holku, která je ''extrémě chytrá'' ale praktické věci ze života vůbec nemá. :)

7 Cass :D | 9. září 2012 v 17:41 | Reagovat

Hele, myslim si, že je to všechno v naprostym pořádku. Jo taky se cejtim někdy dospěle a zároveň se chovam jako dítě. Jo možná neumim dobře pravopis, a nechovam se k lidem tak úžasně a... nejsem asi TA kamárádka podle neznýmých pravidel, ale to neznamená že se nemůžu cítit jako dospělá (protože podle výše uvedených vět k tomu asi nemám právo). Řekla bych že celý život věřit v lásku a mít fantazii atd... je jedině dobře (několik lidí to postrádá). Například moje představy o dospívání a užívání života jsou jiné než chodit na "kalby" a různé "chlastačky" a kouřit a nevím co ještě... jo asi jsem ještě dítě :D Mě se to říká asi jednoduše, ale teď bych se tou dospělostí nějak nezabývala.Vlastně si protiřečim... protože já nad tim taky přemejšllim a promarňuji tim zbytečné vteřiny mého života... asi dost vylévání mé duše jen do tohot ubohého komentáře... na to si najdu jinou příležitost :D tak asi na konec bych řekla, že i když to tak někdy nevypadalo, mám tě moc ráda Týno, seš vážně nejlepší kamarádka co si jen můžu přát. Nemáme toho asi moc společného, ale to nevadí. Ani si nezasloužim znát tak dobrého člověka jako jsi ty... :)

8 Rozumprd | Web | 18. října 2012 v 20:19 | Reagovat

Krásně sepsáno, nemám jediné výtky.. ačkoli taky občas tápu do jaké skupinky se "zaškatulkovat", tak se cítím nejlíp, když se zavděčím sama sobě a až potom myslím na ostatní, sobectví koneckonců nemůže být tak špatné :D.
Ale to už jsem mimořádně jinde. Připadá mi, že je spoustu odvětví puberty a my zažíváme právě tu ojedinělejší, můžeme říct vyrovnanější, i když to tak úplně není. Všichni jsme tak stejní, až odlišní. Je to neuvěřitelné.. Nebo mi to tak aspoň připadá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.