Leden 2013

Magie je Všude kolem nás: Probuzení - úvod

23. ledna 2013 v 16:58 | Džajna Dževil |  MJVKN - Probuzení
Vlastně stejně jako vždy nevím, proč tento příběh-knížku přidávám, ale nějak se mi zachtělo, takře asi proto ;)Změny... jak prosté, milý Watsone!

21. ledna 2013 v 21:02 | Džajna Dževil |  Výlevy mého nepochopitelného mozku

Ano, ano…
Už několik týdnu, respektive tři, žiji s jednou velkou změnou, která mě dost ovlivnila. Změna mě samé, změna koukání na svět, zkrátka změna "mého přesvědčení".
Zkrátka to, že se snažím být velkým optimistou, všechno brát s klidem, s ničím si nedělat velkou hlavu a soustředit se jen na psaní, které mi je, myslím, na světe nejbližší (hned po mámě ;)
Většinou to není lehké, zvlášť posledních pár dní, jelikož ve škole probíráme téma 2. světové války a to vážně pro mě, jako citlivku první kategorie, není zrovna optimistické téma. Nevím. Samozřejmě vím, že to není pro nikoho nic příjemného, i největší tvrďák, jak se říká, se může nad tímto tématem rozbrečet, ale jen tím chci říct, že zkrátka tato situace mi v mém rozhodnuté zrovna dvakrát nepomáhá.
Ale i tak si myslím vedu docela dobře…
Normálně bych se totiž ve čtvrtek, kdy na hodinu nedorazila učitelka a my tedy měli volnou zábavu, stresovala ještě dva měsíce poté a po dnešním dní, kdy jsem skoro vytopili školu, bych nejspíš nepřišla do školy.
Ale teď ne, normálně jsem se tomu smála spolu s ostatními, snažím se zapojovat se do debat s ostatníma, což jim doufám nevadí, zkrátka snažím se být novou Týnou. Asi Džajnou Dževil, nebo já nevím… (ta přezdívka zní drsně, ne? :D)
Nevím… asi nikdy nebudu nějak oblíbená, většina lidí mě bude pořád ignorovat a mě zůstanou jen knížky a snad i Irča, ale i přesto jsem optimista a doufám, že mi to vydrží.
Mějte se fajnově děcka a užívejte si! Zvláště vy, co jste v devítce a o nic už vám teď nejde :D
Džajna Dževil ;D

Když Džajnu přepadne nálada tvořivá :D

12. ledna 2013 v 13:30 | Džajna Dževil |  Grafika

Ahojky,

jelikož už se několik dní úspěšně snažím žít optimismem a dosti se mi to daří (myslím, že mi v tom nakonec pomohl i fakt, že budu mít nakonec jen 4 nebo 5 dvojek :D), tak jsem dostala takovou nějakou chuť tvořit.

No ona to vlastně ani nebyla nálada, chtěla jsem dělat Adminku na jedné stránce na facebooku, napsala jsem se do "konkurzu", ale jaksi mi ani neodpověděli a nejspíš ho zrušili, takže má tvorba nebude nijak využita, proto jsem se rozhodla přidat ten myslím celkem povedený "blend" alespoň sem.


Vaše Džajna Dževil :)

Nový dess v rekordním čase

7. ledna 2013 v 18:39 | Džajna Dževil |  dessy blogu
Ahojte,

(obrázek jsem si samozřejmě nemohla odpustit) :)

dnes, když jsem se vrátila od očaře, kde jsem se nedozvěděla nic převratně nového, jsem se rozhodla vytvořit nový design blogu, abyste věřili tomu, že to se svým novým přesvědčením - bláznovstvím a optimismem - myslím skutečně vážně.
Minulý design mě samozřejmě hodně do sebe, bylo tam vše, co mám ráda a to ještě pořád, ale prostě jsem cítila, že pokud chci být teď nějaký čas humorista, optimista a hlavně blázen a cvok, chce to jasnější a hezčí barvy a hlavně něco naprosto nového, ne jen to, co popisuje mě a mám to ráda.
Takže proto je tu tenhle citát z písničky z Kameňáku.
Doufám, že se vám design líbí alespoň tak jako mě.

Vaše Džajna Dževil

První článek v novém roce před/za tlustou čarou

6. ledna 2013 v 18:59 | Džajna Dževil |  Výlevy mého nepochopitelného mozku


Ahoj,

Myslím, že nemá asi cenu omlouvat se nebo psát něco o tom, že jsem svým návštěvníkům blogu nenapsala Šťastný nový rok. Upřímně, proč bych to dělala? Stejně na tento blog chodím jen já a možná mé dvě kamarádky.

Ale upřímně bych to chtěla změnit. Nebudu si to dávat za předsevzetí nebo tak něco, ale chtěla bych to skutečně změnit.

Proto ta tlustá čára. Upřímně, prázdniny mi pomohly v mnoha věcech. Začala jsem se na celý svůj dosavadní život a vlastně tak trochu i na budoucnost a celou školu (já vím, není všechno jen o ní, ale nemohla jsem si to odpustit) dívat více optimističtěji.

Nevím, jestli za to může Kameňák, na který jsem v jednom kuse koukala, nebo Byl jednou jeden polda, což jsem tak o prázdniny "sjížděla" od rána do večera, anebo jestli je to jen díky tomu, že teď už zbývá jen několik málo dní (asi 10) do konce školního roku, víceméně samozřejmě.

Tím samozřejmě myslím, že jen pro mě to tak je. Jsem v deváté třídě a jsem plně rozhodnutá to tak udělat, vykašlat se na školu a užívat si těch sedm a půl měsíce (do nástupu na střední školu) naplno - čtením, hraním her, zpíváním, psaním knížek i blogu, vysedáváním na facebooku, sjížděním filmů a seriálů a zkrátka neučením.

Takže tlustá čára za vším tím ostatním, základní škola pro mě končí a pokud se dostanu na střední školu, což myslím nebude takový problém s mými šesti nebo sedmi dvojkami, tak učení dávám do konce srpna velké sbohem. No a pokud nepropadnu tak opravdu nic řešit nebudu. Všechno bude jako v šesté, sedmé a osmé třídě - bezstarostné. A i kdyby mě to mělo cokoliv pokazit, tak si to pokazit nenechám.

A řeknu vám, brát všechno se srandou?


To je vážně umění !

A přeci jenom, jedna má část chce být herečkou, takže tohle je teď asi má nová role. Být optimista a dělat si ze všeho srandu. Zatím to obtížné nebylo, ale uvidíme, jak to půjde ve škole. Zvláště ještě těch pár dní, než všechny známky na katedře zčervenají a já budu škole opravdu moc dát sbohem! (v jednom směru).

Každopádně se na učení neplánuji těchto deset nebo kolik dní nějak extra soustředit maximálně na předměty, které mám mezi, což je snad jen jeden možná dva, podle toho, jak budou učitelé přísní (u průmeru třeba 1,41) a nebo naopak hodní (u průměru jako je 1,62).

(Myslím, že se hodí)


Takže se mějte tak krásně, pohodově a komicky stejně jako já aCarpe Diem!


(Užívej Života!)Vaše asi ne tak milovaná

Džajna Dževil